İmplantlar ve Uygulama Alanları

Diş implantları doğal dişleri fonksiyon ve görünüm olarak en iyi taklit eden protezlerdir. Diş implantları diğer köprü ve protezlere göre çok daha iyi çiğneme fonksiyonu sağladığı gibi estetik ve dayanıklılık bakımından da oldukça üstündürler. Günümüzde, diş kayıplarının olduğu ağızların çoğunda diş implantı tedavisi diğer tedavi alternatiflerine göre ilk tercih ettiğimiz tedavi alternatifi olmuşlardır.
Diş implantları, bugün ve yakın gelecekte diş tedavi yöntemi olarak üzerine en çok konuşacağımız ve çalışacağımız tedavi şeklidir.Doğru tanı ve teşhis, yeterli bilgi ve tecrübe, uygun koşullar, gerekli tüm ekip ve ekipman bir araya geldiğinde diş implant tedavisi çok iyi vermektedir.Hem kaybedilen dişlerin fonksiyonunu hem estetiği hemde aynı zamanda fonasyon  ses özellikleri yeniden kazandıran implantlar artık diş hekimliğinin vazgeçilmezidir.

Diş implantları fiyatları ile çok konuşulan bir tedavi işlemidir. Burada önemli olan implant fiyatları değil, diş implantlarının ömrüdür. Yapılan implant kaç yıl kullanılır. Bu süre implantın asıl maliyetini belirler. Her yıl için ne kadar bir tutar ödenmesi gerekir. Diğer diş kaplama tedavileri ile karşılaştırıldıklarında implant diş yapımı ilk etapta pahalı gibi görünse de aslında ucuz bir tedavidir. Elde edilen fayda ile fiyat arasındaki denge göz önüne alınmalıdır.

Diş İmplantlarının Zararları

Diş implantları zararlı mı diye soran hastalarıma tedavi zararlı olur mu diye cevap veriyorum. B bir tedavi yöntemidir. Kişinin kaybettiği uzvunu yani dişini yerine getirmektir  asıl amaç. İmplant diş yapımı neden zararlı olsun. Tıpkı diş temizletme gibi çıkmış bir söylenti. Hani derler ya bir deli kuyuya taş atmış vs. Diş implantları kanser yapar mı? sorusu ile bile karşılaşıyorum bazen.
Diş implantlarında kullanılan malzeme titanyum dur. Bu malzeme biyolojik olarak vücut ile tam uyumlu bir malzemedir.
Diş implantlarının bakımı için nelere dikkat edilmeli diye sorsalar bu çok güzel ve yerinde bir soru olacak aslında. Tekrar tekrar söylediğim gibi diş implantları için en önemli şey bakım ve temizliktir. İmplant uygulaması kurallara uygun olarak tamamlandıktan sonra artık yapılması gereken tek şey düzenli temizlik ve bakım dır. Bu da hastanın sorumluluğundadır.
diş implantları nasıl yapılır

Yakında yanıtlayacağım İmplant Soruları:

Dişi Çeker Çekmez Aynı Seansta İmplant Yerleştirilebilir Mi?
İmplant (Vidalı Diş) Nedir?İmplantlar Ağızdaki Her Türlü Diş Boşluğuna Uygulanabilir Mi?
Estetik Amaçla İmplant Yapılabilir Mi?
İmplantlar Tek Bir Şekildemidirler? Farklı İmplant Şekilleri Var Mıdır?
Yeterli Kemik Kalınlığı Ve Uzunluğu Olmayan Dişsiz Alanlara İmplant Uygulanabilir Mi?

Rate post

Rate post
Önceki YazıDiş eti çekilmesi (Atrofisi)
Sonraki Yazıİmplant Markaları
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap