İstanbul implant diş kliniği

Diş tedavileri için diş hekimi muayenehanesinde yapılamayan bir tedavi işleminiz mi var? Yoksa diş tedavinizi ücretsiz yaptırmak mı istiyorsunuz? Size İstanbul için diş tedavilerini diş hastanelerinde hangi şartlar ile tedavi olabileceğinizi anlatmaya çalışacak, diş hastanesi İstanbul için bilgi vereceğiz.

Diş Hastanesi İstanbul

İstanbul ili içerisinde sosyal güvenlik kurumu SGK ile anlaşmalı özel diş hastanesi yoktur. Üniversite hastanelerine devlet hastanelerinden sevk alarak gidebilirsiniz.
İl özel idaresine bağlı ağız diş sağlığı polikliniklerinde de sıra alarak ve sosyal güvenceniz kullanılarak birtakım diş tedavilerini yaptırabilirsiniz.
Özel diş hekiminden hizmet alarak diş tedavilerinizi veya  diş protezlerini yaptırmak isterseniz ücreti bugünkü uygulamalar gereği sizin ödemeniz gerekmektedir. Devletten özel diş hekimi muayenehanesine veya özel diş kliniğine sevk verilmemektedir.
Özelden hizmet alımı ile ilgili söylentiler haklı olarak vatandaşların kafasını dağıtmakta ve sık sık bu konuları bize sormaktalar.
2004 yılından beri sadece söylenti olarak devam eden bu karmaşa malesef hala devam etmektedir.
2017 yılında SGK anlaşmalı diş hekimi yoktur. Bu devlet politikası ile maalesef olamayacak gibi görünmektedir.
 İstanbul, Küçükçekmece, Florya, Avcılar, Bakırköy, Bahçelievler, Beylikdüzü, Halkalı, Büyükçekmece bölgesine yakın olan diş kliniğimde diş sevki ile tedavi yoktur. Diş hastanesi İstanbul olarak özel klinik ve diş hekimleri diş klinikleri ücretli hizmet vermektedir. Anlaşmalı diş kliniği sistemi sadece söylenti olarak kalmıştır.

İMPLANT FİYATLARI İSTANBUL

istanbul diş hastanesi

Küçükçekmece Ağız diş sağlığı merkezi alarak il özel idaresi diş kliniğinden randevu alabilirseniz orada diş tedavileriniz sigorta ile yapılabilir. Diş çekimi diş dolgusu işlemleri yaptırabilirsiniz. İmplant uygulaması için üniversite hastanelerinde implant ücreti ödemek gerekmektedir. 400 ile 600 euro gibi bir implant fiyatı ödeyerek üniversitede diş implantı yaptırmak yerine insanlar özelde diş tedavisi yaptırabilmektedir. Özel diş kliniklerinde de implant ücretleri bu fiyatler ile uygulanmaktadır. Özel kliniklerde implant fiyatını etkileyen faktörleri sıralamak gerekir ise:
  1. İmplant markası
  2. Kliniğin donanımı
  3. Uygulayan hekimin eğitimi
  4. Hekimin tecrübesi
  5. Cihazların bakımları
  6. Yardımcı personelin eğitimli olması
  7. Ödeme koşulları
  8. Vakanın zorluğu
  9. İmplant üzerine yapılacak protezin türü
  10. Anatomik zorluklar

Gibi birçok etken olduğunu görürüz.İstanbul gibi büyik bir şehirde uygulanan implant ücretleri ile Adıyaman gibi bir şehirde yapılacak implant fiyatları farklı olacaktır. İş yerinin kirası personelin yaşam giderleri yol yemek ücretleri gibi birçok farklılık olacaktır. Bu nedenle her ilde ve her yerleşimde kira ve genel diş kliniği giderlerinin farklı olduğunu da unutmamak gerekir. İmplant fiyatları ile ile ilgili bilgi için bağlantıya tıklayarak diğer bir yazımızı okuyabilirsiniz.

Önceki YazıPorselen diş fiyatları
Sonraki YazıCam fiber ile diş yapımı
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Ortodonti orthero
05/10/2020

Invisalign Tedavi Uygulaması Nedir?

Invisalign tedavisi şeffaf plaklar ile uygulanan ortodonti tedavisinde kullanılan bir plak markasıdır. Bu marka ile ilgili bilgi vermeden önce şeffaf plaklar ile telsiz ortodonti uygulaması...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap