Diş Beyazlatma fiyatı

Diş Beyazlatma ve Sihirli Dünyası

Artık herkes daha beyaz ve parlak görünen dişler ve daha güzel bir gülümseme istemekte. Diş renginin daha açık renk olmasını isteyen insanların sayısı çoğaldıkça, dünyada diş beyazlatma için kullanılan ürünlerde çeşitlilik artmakta. Bunların birçoğu profesyonel kullanım için üretilmiş olmasına rağmen insanlar kendi imkanlarıyla dişlerini beyazlatmanın yollarını aramaktalar. Diş hekimlerinin kliniklerde uyguladığı diş beyazlatma ürünleri, aslında hastalara gayet değerli bir hizmet sunarken evde uygulandıklarında çeşitli riskleri de beraberinde getirmektedir.

Daha beyaz dişlere kavuşmak isteyen hastalar için potasyum nitrat ile bir karbamid peroksit formülasyonu kullanılarak beyazlatma yapılması mümkündür. Evde uygulanan diş beyazlatma ürünlerinde doğru bir uygulama için iyi bir taşıyıcı kaşık hazırlanmalıdır. Şeffaf plak ile hazırlanan beyazlatma kaşığı ile aşağıda belirtilen oranlarda diş beyazlatma ilacı belirli süreler dahilinde uygulanır ve başarılı sonuçlar alınır.

  • Önerilen günlük kullanım süreleri ile birlikte karbamid peroksit on gün boyunca %35 konsantrasyon günde 30 dakika dişler üzerine uygulanabilir. 
  • %20 konsantrasyon on gün boyunca iki ile 4 saat kadar uygulanabilmektedir. 
  • %15 konsantrasyon için on gün süresince günde 4- 6 saat uygulanabilir.

Bu işlemler için ağızda ölçü alınması gerekir. Diş beyazlatma ürünleri dişe doğru bir şekilde uygulanmadığında diş etine yapacağı etki ile ağrı ve diş etinde beyazlama gibi sorunlar yaşanabilir. Beyazlatma uygulamasında diş hassasiyeti olan hastalar için genellikle düşük konsantrasyon ve yavaş ilerleme tekniğini tercih ediyoruz. Konsantrasyon %10 oranına kadar seyreltilebilmektedir. Dişler, Vita renk skalasına göre A4 den A1 derecesine kadar beyazlayabilir. Bu da üç ton daha açık renk demektir. Hastalar bu renk değişikliğinden son derece memnuniyet duyarlar.

Evde Diş Beyazlatma

Diş hekiminin klinikte uyguladığı beyazlatma veya evde uyguladığı diş beyazlatma uygulamasında kullandığı ürünler son derece güvenlidir. Her iki yöntemde de iyi sonuçlar veren ürünlerdir. Ev tipi beyazlatmayı kullanacak, zamanı olmayan hastalar için klinikte beyazlatma uygun olabilir. Bazen de mide bulantısı beyaz silikon alerjisi gibi problemler nedeni ile beyazlatma işleminin klinikte yapılması gerekmektedir. En iyi sonucu klinik beyazlatma sonrasında evde desteklenen beyazlatma ile aldığımızı rahatlıkla söyleyebilirim. İyi bir diş beyazlatma sonucu alınmak istediğinde klinik beyazlatma ile ev tipi beyazlatmanın bir arada kullanılmasını tavsiye etmekteyim. 

Diş beyazlatma

Beyazlatma işlemi doğru yapıldığında iş ve sosyal yaşamınızı olumlu etkileyen, ilişkiler konusunda sizi bir adım öne taşıyan bir olgudur. İnsanlar daha beyaz dişlere sahip olduklarında daha özgüvenli ve başarılı olduklarını söylemektedirler. Yapılan araştırmalarda diş beyazlatma yaptıranların işlerinde daha hızlı ilerlediği ve başarılı oldukları görülmektedir. Siz de diş beyazlatma işlemi için dişlerinizin uygun olup olmadığını öğrenmek isterseniz randevu alarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Klinikte yapılacak kısa bir muayeneden sonra dişleriniz için yapabileceklerimiz hakkında görüşüp size tedavilerin maliyetleri ve ödeme şekilleri hakkında bilgi vermekten mutluluk duyarız.

Sonraki yazımızda estetik diş hekimliğinde kullanılan yöntemler hakkında bilgi vereceğim. Dişe hekimliğinde dişlerin aralıklı olması durumunda yapılan tedavi yöntemleri, eğri dişlerin ortodonti tedavisi olmadan kaplama yöntemi ile düzeltilmesi ve diş boşluklarının estetik görünümlü implantlar ile kapatılması hakkındaki yazılarımızı okumak için bizi takip ediniz. Dişe kimliğinde tedavi yöntemleri, yenilikler, estetik diş tedavileri ve implant konularında bilgi aldığınız ve beğendiğiniz yazıları sosyal medyada beğenmenizi ve paylaşmanızı rica ederim. Diğer yazılarımızı buradan okuyabilirsiniz.
Rate post

Rate post
Önceki YazıZirkonyum Diş Kaplama Hakkında Bilgiler
Sonraki YazıKişiye Özel İmplant Diş Uygulaması
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap