Yeni bir çalışma, her gün üç saat bilgisayar kullanımı, gençlerin ağız sağlığının bozulması için yeterli olduğunu ortaya koyuyor.

1800 yaşından büyük 1.500 kişiden oluşan bir inceleme, bilgisayarlarda daha fazla zaman geçirenlerin ağız sağlığını ihmal etme ihtimalinin daha yüksek olduğunu göstermiştir.

Araştırmacılar, bir bilgisayarda daha uzun zaman geçirenlerin dişlerini fırçalama, diş ipi kullanma ve diş hekimi ziyaret etme olasılıklarının daha düşük olduğunu tespit etti. Sonuçlar özellikle bilgisayar kullanımı için günde iki kez fırçalamanın% 50’nin altına düştüğü erkekler için endişe vericidir.

Diğer bulgular, aşırı bilgisayar kullanımı olan gençlerin diş eti kanaması geçirme ihtimalinin% 25’ine ve diş ağrısından dolayı okula gitme ihtimalinin neredeyse iki katı olduğunu ortaya çıkardı.

Bilgisayar kullanımının gençler için bir dizi sağlık sorunuyla bağlantılı olduğunu gösteren kanıtlar artıyor. Geçmişteki dikkatlerin çoğu, obezite, sigara içme, içme ve davranışlardaki değişiklikler ile olan ilişkilerine odaklanmıştır. Ancak, şu anda bir kişinin ağız sağlığını da etkileyebileceğine dair işaretler görüyoruz.

“İnternet ve bilgisayar oyunları sık sık gerekli ve önemli bir dikkat dağıtıcı olsa da çocukların sağlıklarına öncelik vermeleri önemlidir. Florürlü diş macunu ile günde iki kez iki kez fırçalamak, ağızlarını temiz ve sağlıklı tutmak ve diş hastalıklarından uzak kalmak için en etkili yoldur.

Eğitim Şart!

“Daha fazla eğitime acil ihtiyaç var; Hem aşırı bilgisayar kullanımının sonuçları, hem de iyi ağız hijyeni sağlamanın yararları. Bunların, sağlıklarını ve refahlarını olumsuz yönde etkilemeye başlamadan önce çocuklara ve ailelere iletilmesi gerekiyor. ”

Araştırmadan elde edilen diğer bulgular, gençlerin bir bilgisayarda ne kadar uzun zaman harcadıklarını, o kadar fazla şeker tükettiklerini ortaya koydu.

Gazlı içeceklerin, ilave şeker içeren meyve sularının ve atıştırmalıkların miktarı ve sıklığı, günde üç saatten fazla bilgisayar kullanımına sahip olanlar için artmıştır.

“Şekerin neden olduğu zararı görmek açık. Britanya’da binlerce çocuğun dolgusu olması ve en kötü durumda çürük dişlerin çıkarılmasıyla sonuçlanır. Bu kalp kırıcı bir durum çünkü gerçek şu ki diş çürüğü büyük ölçüde önlenebilir.

“Atıştırmayı keserek ve şeker tüketimini yemek zamanlarında tutarak dişler iyileşebilir ve diş çürümelerine daha az eğilimlidir. Şekeri daha sağlıklı seçeneklerle değiştirmek de özendirilmelidir. Gazlı içecekler gerçek bir riske neden olmaktadır ve yerine diş dostu bir alternatif olarak süt veya su kullanılmalıdır. ”

 

Önceki YazıEn Kaliteli İmplant Hangisi?
Sonraki Yazı2021 Diş Fiyatları
Diş estetiği ve gülüş tasarımı
24/05/2021

Diş Yaptırmaktan Korkmayın

Dişlerimiz sindirim sisteminin başlangıç noktasıdır ve en önemli görevi üstlenirler. Yediğimiz besinlerin kopartılması, parçalara ayrılması ve öğütülmesi görevini üstlenen sert...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap