Yeni bir çalışma, her gün üç saat bilgisayar kullanımı, gençlerin ağız sağlığının bozulması için yeterli olduğunu ortaya koyuyor.

1800 yaşından büyük 1.500 kişiden oluşan bir inceleme, bilgisayarlarda daha fazla zaman geçirenlerin ağız sağlığını ihmal etme ihtimalinin daha yüksek olduğunu göstermiştir.

Araştırmacılar, bir bilgisayarda daha uzun zaman geçirenlerin dişlerini fırçalama, diş ipi kullanma ve diş hekimi ziyaret etme olasılıklarının daha düşük olduğunu tespit etti. Sonuçlar özellikle bilgisayar kullanımı için günde iki kez fırçalamanın% 50’nin altına düştüğü erkekler için endişe vericidir.

Diğer bulgular, aşırı bilgisayar kullanımı olan gençlerin diş eti kanaması geçirme ihtimalinin% 25’ine ve diş ağrısından dolayı okula gitme ihtimalinin neredeyse iki katı olduğunu ortaya çıkardı.

Bilgisayar kullanımının gençler için bir dizi sağlık sorunuyla bağlantılı olduğunu gösteren kanıtlar artıyor. Geçmişteki dikkatlerin çoğu, obezite, sigara içme, içme ve davranışlardaki değişiklikler ile olan ilişkilerine odaklanmıştır. Ancak, şu anda bir kişinin ağız sağlığını da etkileyebileceğine dair işaretler görüyoruz.

“İnternet ve bilgisayar oyunları sık sık gerekli ve önemli bir dikkat dağıtıcı olsa da çocukların sağlıklarına öncelik vermeleri önemlidir. Florürlü diş macunu ile günde iki kez iki kez fırçalamak, ağızlarını temiz ve sağlıklı tutmak ve diş hastalıklarından uzak kalmak için en etkili yoldur.

Eğitim Şart!

“Daha fazla eğitime acil ihtiyaç var; Hem aşırı bilgisayar kullanımının sonuçları, hem de iyi ağız hijyeni sağlamanın yararları. Bunların, sağlıklarını ve refahlarını olumsuz yönde etkilemeye başlamadan önce çocuklara ve ailelere iletilmesi gerekiyor. ”

Araştırmadan elde edilen diğer bulgular, gençlerin bir bilgisayarda ne kadar uzun zaman harcadıklarını, o kadar fazla şeker tükettiklerini ortaya koydu.

Gazlı içeceklerin, ilave şeker içeren meyve sularının ve atıştırmalıkların miktarı ve sıklığı, günde üç saatten fazla bilgisayar kullanımına sahip olanlar için artmıştır.

“Şekerin neden olduğu zararı görmek açık. Britanya’da binlerce çocuğun dolgusu olması ve en kötü durumda çürük dişlerin çıkarılmasıyla sonuçlanır. Bu kalp kırıcı bir durum çünkü gerçek şu ki diş çürüğü büyük ölçüde önlenebilir.

“Atıştırmayı keserek ve şeker tüketimini yemek zamanlarında tutarak dişler iyileşebilir ve diş çürümelerine daha az eğilimlidir. Şekeri daha sağlıklı seçeneklerle değiştirmek de özendirilmelidir. Gazlı içecekler gerçek bir riske neden olmaktadır ve yerine diş dostu bir alternatif olarak süt veya su kullanılmalıdır. ”

 

Rate post

Rate post
Önceki YazıEn Kaliteli İmplant Hangisi?
Sonraki Yazı2021 Diş Fiyatları
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap