Zirkonyum diş ağız içerisinde güvenle kullanılabilen bir malzemedir. Zirkonyum kaplamalar için zararlı olup olmadığı ile ilgili sorular alıyorum. İyi yapılmayan her işlem zarar verebilir. Bu ister zirkonyum ister implant olsun yapımında kullanılan malzemeler ile tekniğe bağlıdır. Hatalı uygulananlar dışında iyi malzeme ve işçilik ile yapılan zirkonyumlar senelerce sorunsuz olarak kullanılır. Şimdi size bir iki komplo teorisi ile zirkonyum kaplama hakkında neden bu şekilde söylentiler çıktığını izah etmeye çalışayım.

Zirkonyum diş ağız içerisinde güvenle kullanılabilen bir malzemedir. Zirkonyum kaplama dişin zararlı olduğu doğru değildir. Bazı söylentilerde neden aramak gerekirse porselen metali üreten ve satan firmaları ve zirkonyum kaplamalar yaygınlaştığında işi bozulan malzemecileri bu konuda pek masum görmüyorum.

Hayatın birçok alanında böyle olmuyor mu?

Yeni bir şey bazı kesimlerin menfaatlerine dokunduğunda yalan yanlış söylentiler çıkarmak moda olmuş gibi. Aslında  insanları yeniliklerden uzaklaştırmaya çalışmak kime ne kazandırır. Matbaanın icadından uzun bir süre sonra Osmanlıya getirilmesi gibi. Orada da bazılarının işine gelmemişti değil mi?Dünya sağlık teşkilatı ve ADA ‘nın onayladığı malzemelerle zirkonyum kaplama dişlerinizi gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.

Rate page