Kliniğimizde diş hekimliğinin çenecerrahisi, implantoloji, ortodonti, kanal tedavisi, diş eti hastalıkları ve estetik diş hekimliği branşları deneyimli hekimler tarafından verilmektedir.

Özellikle Avrupa ülkelerinde son yıllarda sağlık politikası değiştirilerek, maalesef diş tedavisi için gerekli ödemelerin artık yapılamaması veya sigorta kapsamından bu ödeneklerin çıkartılması sağlık turizminin yaygınlaşmasına neden olmuştur. İnsanlar haklı olarak diş tedavilerini ekonomik olarak daha uygun koşullarda ve daha iyi şartlarda yaptırabilecekleri ülkelere yönelmeye başlamışlardır.

İstanbul’da Diş Yaptırmak

Öncelikle hastamızın kendi ülkesinde herhangi bir yerde panoramik röntgen çektirmesi ve bunu hekimlerimize e-mail olarak ulaştırması gerekiyor. Biz bu röntgeninizi inceleyerek size teşhis ve tedavi planlaması konusunda tedavi taslak planı hazırlarız. Bu planla birlikte size mali tablo ve ortalama tedavi süresi, hakkında da bilgi veririz.

Tedaviniz için ülkenizde sizi muayene eden doktorun hazırladığı taslak plan size verilecek tedavi süresi ve fiyatı le ilgili önemli bir rehber olabilir. Size uygun görünen tedavi planı, alternatiflerle birlikte sunulur.

Telefon görüşmesi veya e-mail karar verilir ve randevu tarihi belirlenir.

İmplant Tedavi Süresi

İmplant uygulandıktan sonra ülkenize dönebilirsiniz. İleri cerrahi olmayan işlemler için 3. Gün dönüşünüz için uyugn olabilir. İleri cerrahi için 1 hafta sonunda dönmeniz önerilebilir.

Örneğin implant uygulaması sonrası, iyileşme süreci başlar. Bu nedenle 2-3 ay beklenmesi gerekir. Daha sonraimplant üzerine uygulanacak diş için iyileşme başlıkları takılır ve ölçü alımına hazır ise ölçünüz alınarak diş üretimine başlanır.

 Türkiye’de kalacağınız toplam süre 8-10 günü bulabilir Türkiye’deki bu tedavi, konaklama, uçuş ve sağlık işlemleri sırasında tatilinizi de yapabilirsiniz. İsteyen hastalar için ülkelerine geri dönmeleri de bir alternatif olabilir.

 Her bireyin ağız yapısı farklı olduğu için herkes için geçerli olabilecek bir süre verilmesi imkansızdır. İstanbul Korudent Diş Kliniğimde sizin de fikriniz alınarak size en uygun planalamalarvyapılır. Onay verdiğiniz tedavi en özenli şekilde yapılır.

Türkiye İmplant Fiyatı

Özellikle diş tedavilerinin Türkiye’de çok uygun fiyatlar ile yapıldığını bilmeyen yok artık. Pek çok yabancı ülke vatandaşı da diş yaptırmak için Türkiyeyi tercih ediyor. Çünkü hem kaliteli hem de ucuz fiyatlar ile iyi hizmet alıyorlar.

Kaliteli bir implantı Avrupa ülkeleri ve İngilterenin 1/4 fiyatı ile yaptırmak mümkün.

Türkiye implant fiyatları 400 € civarındadır. İmplant üzerine yerleştirilecek diş kaplaması da türüne göre 150-200 € gibidir. Ancak burada en önemli konu sizin için gerçekten hangi işlemlerin gerekli olduğu ve yapılacak işlemleri kimin hangi malzemeleri kullanarak uygulayacağıdır.

Yılların birikimi ile yurtdışından gelen hastalarımıza kaliteli hizmeti uygun fiyatlar ile kısa sürede vermeyi ilke edindik ve bunu başardık. Sizleri de diş sorunlarınızdan kurtulmanız için kliniğimize bekliyoruz.