Şeffaf Plak ile Ortodonti Tedavisi Nedir?

Şeffaf plak, bilgisayar teknolojisi sayesinde üretilen ve her kişi için özel olarak planlanan ortodonti tedavisi yöntemidir ve bir dizi şeffaf apareydan oluşur. Ortodonti tedavisi yöntemlerinden bir tanesi olan şeffaf plaklar telsiz ortodonti olarak da bilinir. Şeffaf aparey tedavisinde Sen büyük avantaj diş tellerinin görülmemesidir.

Sosyal ortamlarda ve fotoğraf çektirdiğinizde rahatlıkla gülebilirsiniz. Günümüzde bilgisayar teknolojileri karmaşık vakalar içinde telsiz ortodonti tedavisinin uygulanmasını mümkün kılabilmektedir. İlk uygulanmaya başladığında çok basit vakalar için uygun olan şeffaf plak ile ortodonti tedavisi artık daha karmaşık vakalarda da İyi sonuçlar vermekte. Telsiz ortodonti tedavisinin avantajları ise;

  1. Dudak ve dilde yara oluşmaz
  2. Estetik olarak sorun olmaz
  3. Diş yüzeyine braket yapışmasından dolayı çizik oluşmaz
  4. Temizlemesi kolaydır
  5. Mezuniyet, düğün gibi günlerde çıkarılabilir.
  6. Tedavi süresi tel ile aynıdır.
  7. Tedavi sonucu en baştan öngörülebilir.

yukarıdaki avantajları nedeni ile aparey ile diş hareketi sonrasında dişlerin düzeltilmesi giderek artan bir kullanım alanı bulmaktadır. Bu yöntem ile tedavi uygulayan hekim sayısı sınırlı olduğu için uygulama yapmayan veya eğitim almamış hekimler tedavi konusunda bilgi eksikliğinde olabilirler. Size bu tedavi ile olumsuz bildirim yapan hekimlere tedavi ile ilgili eğitimlerini ve hiç uygulama yapıp yapmadıklarını sorabilirsiniz.

Bütün dünyada yaygın olarak başarılı bir biçimde kullanılan plak ile telsiz ortodonti yöntemi maalesef ülkemizde bilgisi yeterli olmayan hekimler tarafından yanlış tanıtılmaktadır. Geçmişte de implant tedavisi ile ilgili bu tip bir sorun yaşanmıştı. Bizler implant tedavisi uygun dediğimizde diğer uygulamayan hekimler bu tedavinin mümkün olmadığını, söyleyerek hastalara sadece klasik protez seçeneğini sunuyorlardı. Şimdilerde ise implant tek tedavi seçeneği gibi lanse edilerek yine bir hatalı bilgilendirme yaşanmaktadır. Zirkonyum diş kaplama ile ilgili de onlar kırılır diyen meslektaşlarımız bugün bütün diş kaplamalarını zirkonyum yapmayı tercih eder olmuşlardır.

ŞEFFAF PLAK KİMLER İÇİN UYGUN?

Dişlerin üzerine tel takmak istemeyen yetişkin insanlar ve gençler şeffaf plak tedavisini tercih ediyorlar. Dişlerinizin eğri olması sizi rahatsız ediyorsa ve dişlerinize de tel taktırmak düşüncesinde değilseniz Şeffaf plak ile ortodonti tedavisi size uygun olabilir.

Bu amaçla kliniğimize gelip muayene olduktan sonra size ne kadar bir tedavi süresi Ve kaç plak ile bu tedavinin yapılabileceği veya yapılamayacağı ile ilgili doğru bilgi alabilirsiniz. Ağzınızdan alınan ölçüler, bilgisayar programında analiz edilerek tedavinin mümkün olup olmadığı kesinleştirilir. Bunun ardından ne kadar bir sürede kaç aparey kullanılması gerektiği konusunda da net bir bilgi verilebilir.

ŞEFFAF PLAK TEDAVİ SÜRESİ VE PLAK SAYISI

Şeffaf aparey ile ortodonti tedavisi için dişlerinizin uygun olduğu yönünde bilgi verildiğinde, size tedavinizin ne kadar sürede kaç plak ile tamamlanacağı konusunda da detaylı bilgiler verilecektir. Her kişi için tedavi süresi ve uygulanacak aparey sayısı değişmektedir. Bu nedenle şeffaf plak fiyatları kişiden kişiye de değişiklik gösterebilir. Bilgisayar yardımıyla yapılan tedavi planında apareyler laboratuvarda üç boyutlu yazıcılar yardımıyla hazırlanıyoruz.
Hazırlanan hazırlanan bu plaklar iki haftada bir değiştirilerek her seferinde dişlerin bir miktar hareket etmesi sağlanır. Sadece yemek yerken ve sıcak içecekler tükettiğinizde apareyleri çıkarmanız gerekiyor. Bunun haricinde şeffaf apareyleri gün boyu ağızda tutmak gerekir.
Plaklar dişlerinizi çepeçevre saran ince şeffaf bir yapıdadır. Tedavi amacı eğri dişlerin düzeltilmesi ve daha iyi bir estetik elde edilmesidir. Unutulmaması gereken şeffaf aparey ile yapılan tedavilerin bütün ortodonti vakaları için geçerli veya uygun olmadığıdır. Özellikle iskeletsel yani çeneler arası ilişki konusunda problem olan vakalar Şeffaf plak ile ortodonti uygulaması ve aparey kullanımı tedavisi için uygun değildir.

ŞEFFAF PLAK MARKALARI

Sistem her geçen gün yaygın kullanılmaktadır. Diş hekimlerinin de konu ile ilgili bilgileri arttıkça uygulanan vaka sayısı giderek daha hızlı biçimde artacaktır. Türkiye’de bu yöntem ile üretim yapan sınırlı sayıda firma vardır. ORTHERO firması plak ile telsiz ortodonti konusunda öncü ve başarılı firmaların başında gelmektedir. Hem tedavi için üretilen plakların makul fiyatlar ile üretilmesi hem de ileri teknoloji kullanıyor olmaları nedeni ile orthero firmasını tercih etmekteyim. Tedavi planlama aşamasından bitim aşamasına kadar uyumlu çalışan bir ekipleri var.

Yurt dışında gelen invisalign marka üretici fiyatlarının yüksek olması ve tedarik sürecinin uzun olması en büyük dezavantajı. fiyat olarak dövizin de yükselmesi ile birlikte invisalign tedavi ücretleri malesef tel ile ortodonti fiyatlarının çok üzerine çıkmıştır. Bu nedenle yerli firma ORTHERO tercihim olmaya devam etmektedir.

Yapılmış tedaviler ile ilgili geniş bir arşivim olması bana gelen hastalara tedavinin ilerleme süreci ve en başından sonuna işlemlerin nasıl ilerlediği ile ilgili net bilgiler vermemi sağlıyor. Hastalar için büyük avantaj sağlayan önceki vakalar için kliniğime geldiğinizde size detaylı bilgi verilecektir.

Şeffaf Plak Fiyatları

Güzel şeylerin fiyatı hep yüksek olur değil mi? Size iyi bir haberim var. Şeffaf plak fiyatları bu kuralı bozuyor. Ortodonti tedavisi fiyatlarını biliyorsanız şeffaf aparey fiyatları size normal gelecektir. Neden mi? Çünkü diş teli fiyatı ile şeffaf aparey fiyatları aynıdır nerede ise. Aralarında pek büyük bir fark olmaz. Bazen diş eğriliğinin az olduğu vakalarda şeffaf aparey ücreti diş teli ücretinden daha az olabilir.

Bazen diş eğriliğinin az olduğu vakalarda şeffaf aparey ücreti diş teli ücretinden daha az olabilir. 

Ortodonti tedavisinin uzun sürmesi ve sürekli malzeme sarfiyatı olması tedavi fiyatlarının da yüksek olmasına neden olmaktadır. Diş teli takılmadan yapılan telsiz ortodonti, şeffaf plak fiyatları da iki haftada bir değiştirilmek zorunda olunan plaklar nedeni ile maliyetlidir. Her iki yöntem ücreti karşılaştırıldığında şeffaf plak ücreti diş teli ücreti ile nerede ise aynı gibidir. Şeffaf aparey fiyatı basit vakalar için diş teli fiyatından düşük olabilir.

sizin de dişlerinizde ileri seviyede olmayan çapraşıklıklar var ise şeffaf aparey fiyatını öğrenmek için randevu alp kliniğe gelmeniz gerekecektir. Her vaka farklı olmakta ve bu nedenle fiyatlar 500€ ile 2000€ aralığında değişmektedir. Fiyatı neden döviz olarak verdim? Zaman içerisinde ücret bilgileri güncelliğini kaybediyor. Bu nedenle zaten çok kabataslak bir fikir vermesi için ifade ettiğim fiyatlar güncel olsun. Bu işlemler için fiyat bilgisi ancak klinikte muayene olduğunuzda verilebilir.

Randevu almak isterseniz iletişim formundan bize yazın. Şeffaf plak ile ortodonti hakkında aşağıdaki yazılarıma da göz atabilirsiniz. 

Plak ile ortodonti tedavisi
Şeffaf Plak ile Eğri Dişlerin Düzeltilmesi
Şeffaf Plak ile Ortodonti Uygulaması ve Aparey Kullanımı
Şeffaf Plak ile Ortodonti Orthero Sistemi

Şeffaf Plak Yaptıranlar

Rate page