Zirkonyum diş kaplamada gerçekler

Metal altyapılı porselen diş kaplamalar günümüze kadar başanlı bir şekilde kullanılmaktaydı.
Ancak son 10 yıldır estetik kriterlerin ön plana çıkması ve malesef metal seramiklerin bu  estetik kriterleri karşılayamaması araştırmacıları yeni materyalleri geliştirmeye yönlendirdi.
 Son gelişen bilgisayar teknolojiside işin içine dahil edilince ortaya teknik olarak son derece hassas ve birçok konuda eski ürünlere nazaran son derece güçlü ve estetik diğer taraftan oldukça komplike teknolojiler ve yapılan en ufak hatayı affetmeyen sistem ZİRKONUM DİŞ KAPLAMA ALTYAPISI OLAN ZİRKONYA ortaya çıktı. Yapılan bir çok çalışmalara ve firmaların başarı ile kullanıldığını söylemelerine rağmen, Zirkonum diş kaplamasını bütün hekimler acaba bugün başanlı bir şekilde uygulayabiliyormu?

“Zirkonyum diş kaplama” niye ihtiyaç duyduk?

 Bir yanda 20- 25 bin Avroya satılan sistemler diğer yanda yüz binlerce Avro’ya satılan sistemler acaba bu sistemlerden hangisi daha başanlı? 
Elbette maliyetler hekime yansırken aralannda büyük oranda fiyat farkı var.
Zirkonyum diş kaplama fiyatları ile metal porselen diş kaplama fiyatları karşılaştırıldığında zirkonyum diş kaplama fiyaylarının porselen diş kaplama fiyatlarına oranla daha pahalı olduğunu görüyoruz.
Peki her zirkonyum diş kaplama fiyatı aynımıdır? Zirkonyum altyapı arasında ne gibi farklar vardır? Zirkonyum diş kaplama dezavantajları ve avantajları nelerdir?
En iyi zrkonyum diş kaplama yapan diş laboratuvarı hangileridir?

Önceki YazıDiş Ağrısında Hangi Antibiyotik
Sonraki YazıDiş Röntgeni
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Ortodonti orthero
05/10/2020

Invisalign Tedavi Uygulaması Nedir?

Invisalign tedavisi şeffaf plaklar ile uygulanan ortodonti tedavisinde kullanılan bir plak markasıdır. Bu marka ile ilgili bilgi vermeden önce şeffaf plaklar ile telsiz ortodonti uygulaması...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Şeffaf Plaklar ile Eğri Dişlerin Düzeltilmesi
06/09/2020

Şeffaf Plak İle Ortodonti

Eğri dişleri düzeltmek için kullanılan modern yöntemlerden bir tanesi şeffaf plaklarla telsiz ortodonti yöntemidir. Bu yöntem diş teli gibi dişleri hizalar. Bu sayede dişler için daha...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap