Zirkonyum diş kaplamada gerçekler

Metal altyapılı porselen diş kaplamalar günümüze kadar başanlı bir şekilde kullanılmaktaydı.
Ancak son 10 yıldır estetik kriterlerin ön plana çıkması ve malesef metal seramiklerin bu  estetik kriterleri karşılayamaması araştırmacıları yeni materyalleri geliştirmeye yönlendirdi.
 Son gelişen bilgisayar teknolojiside işin içine dahil edilince ortaya teknik olarak son derece hassas ve birçok konuda eski ürünlere nazaran son derece güçlü ve estetik diğer taraftan oldukça komplike teknolojiler ve yapılan en ufak hatayı affetmeyen sistem ZİRKONUM DİŞ KAPLAMA ALTYAPISI OLAN ZİRKONYA ortaya çıktı. Yapılan bir çok çalışmalara ve firmaların başarı ile kullanıldığını söylemelerine rağmen, Zirkonum diş kaplamasını bütün hekimler acaba bugün başanlı bir şekilde uygulayabiliyormu?

“Zirkonyum diş kaplama” niye ihtiyaç duyduk?

 Bir yanda 20- 25 bin Avroya satılan sistemler diğer yanda yüz binlerce Avro’ya satılan sistemler acaba bu sistemlerden hangisi daha başanlı? 
Elbette maliyetler hekime yansırken aralannda büyük oranda fiyat farkı var.
Zirkonyum diş kaplama fiyatları ile metal porselen diş kaplama fiyatları karşılaştırıldığında zirkonyum diş kaplama fiyaylarının porselen diş kaplama fiyatlarına oranla daha pahalı olduğunu görüyoruz.
Peki her zirkonyum diş kaplama fiyatı aynımıdır? Zirkonyum altyapı arasında ne gibi farklar vardır? Zirkonyum diş kaplama dezavantajları ve avantajları nelerdir?
En iyi zrkonyum diş kaplama yapan diş laboratuvarı hangileridir?

Önceki YazıDiş Ağrısında Hangi Antibiyotik
Sonraki YazıDiş Röntgeni
Diş estetiği ve gülüş tasarımı
24/05/2021

Diş Yaptırmaktan Korkmayın

Dişlerimiz sindirim sisteminin başlangıç noktasıdır ve en önemli görevi üstlenirler. Yediğimiz besinlerin kopartılması, parçalara ayrılması ve öğütülmesi görevini üstlenen sert...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap