Zirkonyum diş kaplamada gerçekler

Metal altyapılı porselen diş kaplamalar günümüze kadar başanlı bir şekilde kullanılmaktaydı.
Ancak son 10 yıldır estetik kriterlerin ön plana çıkması ve malesef metal seramiklerin bu  estetik kriterleri karşılayamaması araştırmacıları yeni materyalleri geliştirmeye yönlendirdi.
 Son gelişen bilgisayar teknolojiside işin içine dahil edilince ortaya teknik olarak son derece hassas ve birçok konuda eski ürünlere nazaran son derece güçlü ve estetik diğer taraftan oldukça komplike teknolojiler ve yapılan en ufak hatayı affetmeyen sistem ZİRKONUM DİŞ KAPLAMA ALTYAPISI OLAN ZİRKONYA ortaya çıktı. Yapılan bir çok çalışmalara ve firmaların başarı ile kullanıldığını söylemelerine rağmen, Zirkonum diş kaplamasını bütün hekimler acaba bugün başanlı bir şekilde uygulayabiliyormu?

“Zirkonyum diş kaplama” niye ihtiyaç duyduk?

 Bir yanda 20- 25 bin Avroya satılan sistemler diğer yanda yüz binlerce Avro’ya satılan sistemler acaba bu sistemlerden hangisi daha başanlı? 
Elbette maliyetler hekime yansırken aralannda büyük oranda fiyat farkı var.
Zirkonyum diş kaplama fiyatları ile metal porselen diş kaplama fiyatları karşılaştırıldığında zirkonyum diş kaplama fiyaylarının porselen diş kaplama fiyatlarına oranla daha pahalı olduğunu görüyoruz.
Peki her zirkonyum diş kaplama fiyatı aynımıdır? Zirkonyum altyapı arasında ne gibi farklar vardır? Zirkonyum diş kaplama dezavantajları ve avantajları nelerdir?
En iyi zrkonyum diş kaplama yapan diş laboratuvarı hangileridir?
Rate post

Rate post
Önceki YazıDiş Ağrısında Hangi Antibiyotik
Sonraki YazıDiş Röntgeni
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap