Zirkonyum diş kaplamada gerçekler

Metal altyapılı porselen diş kaplamalar günümüze kadar başanlı bir şekilde kullanılmaktaydı.
Ancak son 10 yıldır estetik kriterlerin ön plana çıkması ve malesef metal seramiklerin bu  estetik kriterleri karşılayamaması araştırmacıları yeni materyalleri geliştirmeye yönlendirdi.
 Son gelişen bilgisayar teknolojiside işin içine dahil edilince ortaya teknik olarak son derece hassas ve birçok konuda eski ürünlere nazaran son derece güçlü ve estetik diğer taraftan oldukça komplike teknolojiler ve yapılan en ufak hatayı affetmeyen sistem ZİRKONUM DİŞ KAPLAMA ALTYAPISI OLAN ZİRKONYA ortaya çıktı. Yapılan bir çok çalışmalara ve firmaların başarı ile kullanıldığını söylemelerine rağmen, Zirkonum diş kaplamasını bütün hekimler acaba bugün başanlı bir şekilde uygulayabiliyormu?

“Zirkonyum diş kaplama” niye ihtiyaç duyduk?

 Bir yanda 20- 25 bin Avroya satılan sistemler diğer yanda yüz binlerce Avro’ya satılan sistemler acaba bu sistemlerden hangisi daha başanlı? 
Elbette maliyetler hekime yansırken aralannda büyük oranda fiyat farkı var.
Zirkonyum diş kaplama fiyatları ile metal porselen diş kaplama fiyatları karşılaştırıldığında zirkonyum diş kaplama fiyaylarının porselen diş kaplama fiyatlarına oranla daha pahalı olduğunu görüyoruz.
Peki her zirkonyum diş kaplama fiyatı aynımıdır? Zirkonyum altyapı arasında ne gibi farklar vardır? Zirkonyum diş kaplama dezavantajları ve avantajları nelerdir?
En iyi zrkonyum diş kaplama yapan diş laboratuvarı hangileridir?
Rate post

Rate post
Önceki YazıDiş Ağrısında Hangi Antibiyotik
Sonraki YazıDiş Röntgeni
Diş İmplant Fiyatı Ne Kadar?
10/04/2023

Alt Üst Çene İmplant Yapımı,

Alt üst çene implant yapımı, diş kaybı yaşayan kişilere yeni dişlerin yerleştirilmesi için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem, kişinin çene kemiğine yerleştirilen titanyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
10/04/2023

DİŞ ESTETİĞİ TEDAVİLERİ

Diş beyazlatma, dişlerin renk tonunu açmak veya daha beyaz bir görünüm elde etmek için kullanılan bir diş estetiği tedavi yöntemidir. Diş beyazlatma işlemi, diş hekimi tarafından...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Hareketli İmplant Üzeri Protez
10/04/2023

Hareketli Proteze Nasıl Alışılır?

Hareketli protezlerinize alışmak için birkaç öneri verebilirim. Ancak öncelikle hareketli protez kullanan hastaların implant tedavisine uygun oldukları durumda en az 2 implant ile protez...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap