Ortodonti tedavisi ihtiyacı olan hastalar için yeni gelişmelerden bir tanesi olan şeffaf plaklar ve şeffaf plak fiyatları hakkında bilgi vermek istiyorum. Şeffaf plak ne zaman işe yarar, kullanım süresi ne kadardır, şeffaf plak ile bütün ortodonti işlemleri yapılabilir mi ve şeffaf plak tedavisi fiyat aralıkları hakkında bilgiler bulacaksınız. 2020 şeffaf plak fiyatı ne kadar olduğunu öğrenebileceksiniz.

Şeffaf Plak ile Ortodonti Bana Uygun mu?

Şeffaf plak ile yapılan ortodonti tedavisinin önemli artıları vardır. Ancak her hasta için uygun olamadığını ilk baştan söylemekte yarar var. Yöntem belirli derecedeki diş eğriliklerinin giderilmesini sağlayabilmektedir. İskeletsel çene ve diş anomalileri için maalesef kullanımı olanaksızdır. Sizin dişlerinizin telsiz ortodonti tedavisi için uygun olup olmadığını öğrenmek isterseniz kliniğimizden randevu alarak muayene olabilirsiniz. Bu takılıp çıkarılan plak ile ortodonti yöntemi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum demekteyseniz yazıyı dikkatlice okumaya devam ediniz.

Şeffaf Plak Tedavisi Nasıl Oluyor?

Tel takılarak uygulanan ortodonti tedavisindeki prensip ile aynı prensipler geçerlidir. Dişler hareket ettirilmek istenilen yönde kuvvet uygulanarak itilir veya çekilirler. Plaklar ile genelde itme kuvveti verilir. Bu sayede dişler hareket eder. İki haftada bir değiştirilen diş plakaları sayesinde adım adım ilerleme kaydedilerek dişlerin istenilen pozisyona gelmeleri sağlanmış olur.

Şeffaf Plak Tedavisi Fiyatı

Ortodonti fiyatları genellikle bütün tedavi süresince ödenecek tutarları kapsaması itibarı ile toplam olarak ücretlendirilmektedir. Aylar boyu sürecek olan tedavi için hekimin kullanacağı malzemeler ve ayıracağı zaman için bir ücretlendirme yapılmaktadır. Toplam olarak ifade edilen tutar ilk anda yüksek gibi görünse de taksitler ile tedavi sürecinde ödenebilmektedir. Hastalar tedavileri süresi içerinde kullanılan malzemeleri ve verilen emeği gördüklerinde ödenen paranın fazlası ile hak edildiği fikrinde birleşirler.

Şeffaf plaklar ile yapılan ortodonti tedavi fiyatları da tel ile yapılan diş düzeltme fiyatları seviyesindedir. Bazı hastalar şeffaf plak fiyatları daha yüksektir diye tahmin etse de durum öyle değildir. Tedavi ücreti her iki yöntem için nerede ise birbiri ile aynı olmaktadır. Ancak diş telini estetik braketler ile yaptırmak isteyen hastalar için tedavi ücreti şeffaf plak ücretinden daha fazla olmaktadır diyebiliriz. Her durumda uygulanması mümkün olmayan telsiz plak yöntemi ile diş düzeltme işleminin size uygunluğunu öğrenebilmeniz için mutlaka muayene olmalısınız. Hatta alınan diş ölçünüzün bilgisayar analizine gitmesi bile gerekebilir. Klinik tecrübelerimiz ile her ne kadar yaptığımız muayene sonrasında hastalar için plak ile ortodonti yöntemi uygulanıp uygulanamayacağını söylesek de kesin kararın bilgisayar analizi sonrası verilebileceğini unutmamanız gerekir. Şeffaf plak ücreti de bu analizler sonrasında kesinlik kazanmaktadır.

Şeffaf Plağımı Kim Uygulamalı?

Şeffaf plak uygulaması iyi bir planlama, vaka tecrübesi, kontrol takip gerektiren süreçtir. bilgisayar destekli tedavi planı uygulaması sayesinde hatasız plaklar üretilip tedavi süresince kullanılmaktadır. Hastanın bu plaklarını düzenli kullanması ve hekim randevularını aksatmadan gerçekleştirmesi önem taşır. Ev veya iş yerinize kolay ulaşım olanağı olan diş hekimleri ile şeffaf plak tedavisine başlayabilirsiniz.

Invisalign markası yurt dışında üretilmekle ve aylık 50 dolar ile 200 dolar arasında bir maliyet çıkmaktadır. Döviz fiyatlarının yükselmesi ile birlikte invisalign ile telsiz ortodonti de pahalılaşmıştır.

Türkiye’de şeffaf plak üretimi yaklaşık 5 yıldır başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Orthero ile şeffaf apareyler başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Şeffaf plaklar ile ortodonti tedavileri uygulamış bir tecrübeli klinik olarak yurt dışındaki şeffaf aparey uygulamasının her geçen gün ülkemizde de yaygınlaşacağını görüyorum. Kendi ilinizde şeffaf aparey ile telsiz ortodonti uygulayan hekim olup olmadığını araştırabilirsiniz.

5/5 - (7 votes)