Diş eksikliğinin giderilmesinde kullanılan çözüm yollarından biri de cam fiber köprü dür. Son yıllarda duyulmaya başlanan bu tedavinin geçmişi aslında 10:15 yıl öncesine dayanır. Kullanım alanının sınırlı olması nedeniyle her hasta için uygun değildir..

Çok az sayıda diş hekimi cam fiber köprü ile çalışır. Cam fiber ile ilgili bilgi almak istiyorsanız randevu alıp muayene olmanız gerekir. Muayene olmadan fiyat bilgisi verilemektedir.

Lütfen randevu için Diş hekimi Sertaç Kızılkayayı 02126616979 dan arayınız.

Ağızdaki dişlerin konumu ve mesafelerine göre hekimin önerdiği durumlarda cam fiber ile güçlendirilmiş köprü uygulaması yaptırabilirsiniz. Metal kullanmadan, diş kesilmeden, provaya gerek kalmadan tek seansta diş çekim boşluğunun cam fiber kompozit köprü ile dolurulabilinir. Diş kesiminden dolayı soğuk sıcak hassasiyeti oluşmaz, köprü bünyesinde meydana gelebilecek diş eti problemlerine maruz kalmazsınız.
Cam fiber teknolojisi sayesinde diş kesimi yapmaya gerek kalmadan eksik dişin yerine  diş koyma imkanı sağlanabiliyor.

Cam Fiber Diş Fiyatları

Diş sağlığı para ile ölçülemez ancak yaptıracağımız tedavilerinde fiyatını öğrenmek isteriz. Cam fiber teknolojisi kullanılan malzeme ve teknik bakımından diğer implant uygulamalarına göre daha uygun fiyatla yapılabilmekte. Ancak zirkonyum diş kaplama fiyatları ile yakın fiyatlara uygulana bilmektedir. Eksik bir diş yerine onun öncelikle estetik ve fonksiyonel işlevlerini yerine getiren cam fiber diş güncel fiyatları için klinik olarak muayene olmanız gerekmektedir. Tedavinin ucuz olmadığını bilmek gerekiyor.

Alternatif Olarak Zirkonyum Diş Kaplama

Cam fiber diş uygun olmadğında en çok tercih edilen zirkonyum diş kaplamadır. Bu konuda aşağıda yazılanları okumanızda fayda olacaktır.
Zirkonyum alt yapılı porselen kaplamalar mekanik direnci, biyolojik uyumluluğu ve kırılma direnci ile diğer diş kaplama malzemeleri arasından sıyrılmaktadır. Diş eti problemileri ve alerjiye sebep olmaz, ışık geçirme özelliği ile doğal dişlere yakın estetik ve fonksiyonu yakalamamızı sağlar.
Porselen diş kaplamalarına göre zirkonyum dişler daha pahalı olmakla birlikte yarı şeffaf özelliği sayesinde zirkonyumdan üretilen diş kaplamaları metal içeren kaplamalara oranla gerçek dişe daha çok benzemektedir ve daha doğal bir görüntü oluşturmaktadır. Zirkonyum dişlerde ışık doğal dişlerde olduğu gibi yansır.

Zirkonyum Kaplama Teknolojisi

Zirkonyum yapımında kullanılan sistem olan CAD-CAM (computer aided design-computer aided manufacturing) bilgisayar yardımıyla dişlerde yeni tasarımlar anlamına gelir. Dişlerinin görünüşünden ve gülüşünden memnun olmayan bireyler bu ileri teknoloji porselen sistemleri ile istedikleri doğal dişlere ve gülüşe sahip olabiliyorlar.
Dişlerin restorasyonu diş hekimi ve teknisyeni tarafından bilgisayar ortamında yapılıyor ve dişler bilgisayarlı freze tekniği ile özel hazırlanmış porselen bloklardan oluşturuluyor. Bu sistemde kullanılan porselenin iç yapısında kristal veya zirkonyum bulunuyor böylece mükemmel estetik kalite ve doğallık yakalanıyor.

Zirkonyum Kaplamanın Kullanıldığı Alanlar

  • Dolgu yapılamayacak kadar aşırı madde kaybetmiş dişlerde
  • Beyazlatma sonunda sonuç alınamamış ileri derecelerdeki renkleşmelerde
  • Eğri dişlerin düzeltilmesinde
  • Daha önceden dişleri kesilmiş olan kişilerde
  • Yapısı ve rengi bozulmuş eski dolgularda üzerinde yapılacak uygulamalarda
  • Ayrık olan dişlerin düzeltilmesinde
  • Kırık olan dişlerin düzeltilmesinde
  • Eski kaplamaların yenilenmesinde
Rate post

Rate post
Önceki YazıLamina diş lamine diş laminate veneer
Sonraki YazıLamine Veneerler
16/06/2023

Zirkonyum Nasıl Bir Diş

Zirkonyum, son yıllarda diş hekimliğinde popüler hale gelen bir materyaldir. Estetik görünümü, dayanıklılığı ve biyouyumluluğu nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. İşte zirkonyum...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş kaybı, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açabilir. Çekilen bir dişin yerine implant uygulaması, sağlıklı ve doğal bir gülümseme için en etkili çözümlerden...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
09/06/2023

Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir?

Senede bir defa diş kontrolü ve diş taşı temizliği yapmanın önemini anlatma ihtiyacı duydum. Senede Bir Kez Diş Kontrolü ve Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir? Sağlıklı...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap