DENTAL İMPLANT TURKEY

Bir dişin bile ne kadar değerli olduğunu anlata duralım, bir de hayatın gerçekleri var değil mi? Diş çekmemek, diş kurtarmak veya uzun ömürlü diş kaplamaları yapmaktan bahsettik. Ama dişlerinin durumu hiç de iyi olmayan veya bütün dişlerini kaybetmiş binlerce insan var. Onlar da bütün dişlere implant olur mu diye soruyor haklı olarak.

İmplant Yapımı Süresi

Diş eksikliği zor. Dişlerin ne kadar çok işe yaradığını da ancak diş çekilince anlıyoruz. Diş kaybettikten sonra yeni dişlere kavuşmak amacı ile implant yaptırmaya karar verdik. Hemen ağzımıza diş takılmıyor. Her ne kadar bir günde implant diye boy boy reklamlar görseniz de inanmayın. Gidip bana da yapın dediğinizde sizin çene kemikleriniz bir günde implant için uygun değil diyecekler büyük ihtimal ile.

İmplant Yapımı Zor Mu?

Çok kolay desem inanacak mısınız? Kolay değil tabi. Ama zor da değil. Bunu birçok hastam ile konuşmuşumdur. Kolay diyen size bir şeyler satmak istiyor olabilir. Diş kaplaması yaptırmak bile kolay değilken implant yapımı mı kolay olacak? Hiç bir şey yok ise tedavinin aşamaları var. Gitme gelmeler, cerrahi aşamada ağız uyuşukluğu, en önemlisi de ödenen ücret. Kolay mı implant fiyatlarını ödemek?

İmplant Yapımı Acıtırmı

Bakın bir defa daha söylüyorum. İmplant A – c -ı – m – a – z ! Acımaz, acımaz, acımaz. Gerçekten acımaz. Gülmeyin!Neden acısın ki? Dişiniz çekilirken ağrı oldu mu? Eğer iyi bir hekim diş çekiminizi yaptı ise diş çekiminizde ağrı olmadığına da eminim. Yok ben dişimi çektirirken ağrı yaşadım. Canım çok acıdı diyorsanız hekiminize gitmeyi bir defa daha düşünün. 

İmplantı yapmak değil, implanta bakmak önemli!


İmplant Yapımı Aşamaları

Uzun bir işlem olduğu doğrudur. İmplant yapımı sabır, emek, para gerektirir. İyi malzemeler kullanılmalı, bilgili olunmalı, dikkatli uygulanmalı ve iyi bakılmalıdır. İmplant tedavisi bittikten sonra bile bakım ve periyodik kontroller aksatılmadan devam etmelidir. Her zaman söylediğim gibi, implantı yapmak değil implanta bakmak daha önemli diye.

Önceki YazıKemik Tozu Uygulaması
Sonraki Yazı20 Yaş Dişi Sorunları ve Çekim Fiyatı
2021 diş fiyatları Türkiye İstanbul
27/12/2020

2021 Diş Fiyatları

2021 diş fiyatları ile ilgili sorular gelmeye başladı bile. 2021 implant diş fiyatı, 2021 zirkonyum diş fiyatı ne kadar olacak? 2021 diş dolgu fiyatı değişti mi? gibi. Bu yazıda...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.
20/10/2020

İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

‘Ağzımda diş kalmadı’ cümlesi implant sayesinde artık maziye karışıyor. İster tek dişiniz eksik olsun ister hiç dişiniz olmasın implant tedavisi sayesinde artık sağlıklı ve...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon
Ortodonti orthero
05/10/2020

Invisalign Tedavi Uygulaması Nedir?

Invisalign tedavisi şeffaf plaklar ile uygulanan ortodonti tedavisinde kullanılan bir plak markasıdır. Bu marka ile ilgili bilgi vermeden önce şeffaf plaklar ile telsiz ortodonti uygulaması...

Devamını Oku Zirkonyum Telefon

Yorum Yap